preloader

Airbnb

Nowa struktura opłat: co musisz wiedzieć

Czym są uproszczone ceny Airbnb i co się zmienia?

Od 7 grudnia 2020 roku uproszczone ceny będą stosowane do wszystkich Twoich ofert.

Uproszczone ceny to sposób rozliczania opłaty serwisowej, który daje Ci większą kontrolę nad stawką i przyciąga większą liczbę gości, eliminując pobieraną od nich opłatę serwisową.

Ceny z podzieloną opłatą nie będą już dostępne dla Twoich ofert. Oznacza to, że 15% opłaty serwisowej będzie potrącane z Twoich wypłat, a goście będą płacić dokładnie tyle, ile ustalisz. Nie wpłynie to na Twoje dotychczasowe rezerwacje, ale będzie dotyczyć tylko tych, które otrzymasz 7 grudnia lub później.

 

Co musisz zrobić?

  • Sprawdź swoje ceny – ponieważ większa opłata serwisowa będzie potrącana z Twoich wypłat, możesz dopasować swoje ceny za pośrednictwem dostawcy oprogramowania, aby upewnić się, że Twoje zarobki się nie zmienią. Przed dostosowaniem cen pamiętaj, że ważne jest, aby były one konkurencyjne. Airbnb zaobserwowało, że gospodarze, którzy przeszli na uproszczone ceny i utrzymali konkurencyjne stawki, uzyskują średnio 17% więcej rezerwacji*.
  • Dodaj numer VAT. Aby przygotować się do tej zmiany, pamiętaj, by dodać swoje dane VAT, aby Airbnb nie potrącało podatku VAT z Twojej opłaty gospodarza na Airbnb.

 

* Średni zaobserwowany wzrost liczby rezerwacji u gospodarzy korzystających z uproszczonych cen w Europie między listopadem 2019 roku a lutym 2020 roku. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić w zależności od gospodarza.

 

Jak dostosować swoje ceny?

  1. Twoja nowa struktura opłat serwisowych będzie dotyczyć wszystkich rezerwacji, które otrzymasz 7 grudnia 2020 roku o godzinie 00:00 czasu UTC lub później. Zaczekaj ze zmianami do tego czasu.
  2. Użyj [oprogramowania do zarządzania kanałami sprzedaży], aby sprawdzić ceny na wszystkich platformach, z których korzystasz.
  3. 7 grudnia (lub wcześniej, jeśli do tego czasu dokonasz zmiany) sprawdź, czy wysokość cen Ci odpowiada. Możesz to przetestować, wyszukując ten sam termin pobytu na różnych platformach, z których korzystasz. Na przykład porównaj ceny pobytu w dniach 20–23 grudnia i sprawdź, czy są spójne.
  4. Pamiętaj o dodatkowych czynnikach, takich jak zniżki i promocje, które powodują różnice cen.

 

Czy gospodarz może zastosować uproszczone ceny przed 7 grudnia 2020 roku?

Możesz przełączyć się teraz. Dzięki temu przejście na nową strukturę cen będzie dla Ciebie łatwiejsze i sprawniej zaktualizujesz je przed zmianą globalną. Może to również pomóc Ci szybciej uzyskać dostęp do korzyści płynących z większej kontroli nad ceną, np. Twoje oferty będą bardziej widoczne dla gości, a stawki będą bardziej konkurencyjne. Aby przyjąć uproszczone ceny, kliknij tutaj. ⇥

Airbnb/HOTRES Team