Płatności online

Odpowiadając na potrzeby rynku Hotres umożliwia udostępnienie różnych metod płatności, dzięki czemu Goście szybko, wygodnie
i bezpiecznie mogą dokonać przedpłaty za pobyt w hotelu. Płatności elektroniczne online za rezerwacje w systemie Hotres są realizowane przez zewnętrznych operatorów – dotpay.pl, SOFORT i Przelewy24. Wpływ na wybór dotpay.pl i Przelewy24 miało przede wszystkim bezpieczeństwo, wygoda, oferta wielu kanałów płatności, w tym płatności mobilnych oraz marka rozpoznawalna w Polsce. SOFORT popularny jest w Europie, umożliwia płatność Gościom z zagranicy za pomocą szybkich przelewów.

Płatność online za rezerwacje przynosi hotelowi następujące korzyści:

 • potwierdzenie zapłaty za dokonanie rezerwacji otrzymuje się natychmiastowo,
 • rezerwacja jest automatycznie potwierdzana i nie zostanie przypadkowo anulowana,
 • możliwość płatności online pozwala zyskać klientów krajowych i zagranicznych,
 • przelewy są natychmiast księgowane,
 • łatwość zarządzania środkami pieniężnymi umożliwia szybkie wypłaty oraz zarządzanie zwrotami,
 • oszczędność czasu wynikająca z braku potrzeby wielokrotnego sprawdzania historii konta bankowego,
 • brak stałych abonamentowych opłat, prowizja ustalana jest indywidualnie.

Dokonywanie płatności przez SOFORT jest możliwe z większości kont osobistych z dostępem do bankowości internetowej. SOFORT zalicza się do metod przelewów bezpośrednich przez internet i działa w oparciu o sprawdzony system bankowości internetowej. Ma jednak tę zaletę, że nie wymaga rejestracji ani wirtualnego konta, czyli tzw. portfela elektronicznego. Gość wybiera swój bank i wpisuje dane dostępu do swojej bankowości internetowej. Na zakończenie akceptuje przelew przez wpisanie jednorazowego kodu weryfikacyjnego. Zaszyfrowane dane zostaną przekazane są bankowości internetowej, a hotel otrzyma potwierdzenie o zleceniu przelewu, dzięki czemu rezerwacja zmieni status na potwierdzoną. Z SOFORT umożliwiasz płatności klientom już w 13 krajach europejskich. W przypadku SOFORT prowizja dla naszych Klientów wynosi 0,8% od wartości przelewu.

dotpay.pl ma wieloletnie doświadczenie w obsłudze transakcji internetowych. Oferuje aż 143 kanały płatności, szybkie płatności również z urządzeń mobilnych, płatności w różnych walutach, akceptację kart płatniczych Visa, MasterCard, Diners Club, JCB oraz przelewów internetowych czy wpłat gotówkowych. Dzięki temu dotpay.pl oferuje pełną obsługę transakcji zagranicznych. 
Z dotpay.pl współpracujemy już od kilku lat, dlatego dla naszych Klientów posiadamy preferencyjne warunki prowizyjne. Prowizja jaką udało się nam dla Państwa wynegocjować to 1,8% od wartości przedpłaty w przypadku płatności szybkim przelewem oraz 1,3% od wartości przedpłaty w przypadku płatności kartą kredytową. 

 

Obecne w Polsce od 11 lat Przelewy24 oferują bezpieczne transakcje online. Serwis Przelewy24 udostępnia ponad 250 kanałów płatności, w tym pełną obsługę 165 banków oraz kart płatniczych Visa, EuroCard i MasterCard, Diners Club, PBK, JCB. W ofercie znajdują się również płatności mobilne, międzynarodowe, SMS, IVR i inne. Przelewy24 mogą poszczycić się licznymi nagrodami i szerokim wachlarzem metod płatności. Zapewniają automatyczne potwierdzenie metod płatności oraz panel administracyjny. Prowizja dla naszych Klientów wynosi 1,7% za przelewy i 1,3% w przypadku płatności kartą za płatność zadatku bądź zaliczki za rezerwacje. Z Przelewy24 współpracują znane marki, mają ponad 60 tysięcy zarejestrowanych partnerów.
 

 

 

 

 

W systemie HOTRES możliwa jest również płatność poprzez eService i PayPal. System HOTRES umożliwia również Gościom płatność przelewem tradycyjnym oraz płatność online kartą w obiektach, które posiadają terminal kart płatniczych. Jest to opcja pobrania od Gościa danych karty kredytowej w celu zabezpieczenia / potwierdzenia rezerwacji.

Gość również zyskuje dzięki płatnościom online:

 • rezerwacji noclegów i płatności przedpłaty można dokonać w ciągu kilku minut, dzięki czemu termin nie przepadnie i oszczędza się czas,
 • przelewy są szybkie i bezpieczne,
 • przedpłaty można dokonać za pośrednictwem karty płatniczej, szybkiego transferu pieniężnego, przelewów online lub płatności mobilnych,
 • otrzymuje się natychmiastowe i automatyczne potwierdzenie mailowe przedpłaty, 
 • nie ponosi się dodatkowych kosztów za dokonanie przelewu,
 • resztę płatności dokonuje się na miejscu w hotelu.

Wybierając usługę płatności elektronicznej za rezerwacje w systemie HOTRES za pośrednictwem zewnętrznego serwisu dotpay.pl, Przelewy24 bądź SOFORT hotel podpisuje z operatorem odrębną umowę. 

Jestem zainteresowany... co dalej ? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia obiektu - zajmie to tylko 1 minutę
tylko 1 minuta