5 sposobów na zwiększenie sprzedaży w środku tygodnia

autor : Hotres

Jak skutecznie wpłynąć na wygenerowanie większych przychodów w twoim hotelu.

 

1. Wykorzystaj wcześniejsze dane gości do marketingu e-mailowego

Wysyłanie gościom spersonalizowanych ofert może być świetnym sposobem na wznowienie wizyt i wzmocnienie lojalności gości (pssst. Nasz system posiada zaawansowane narzędzia marketingowe, w tym opcję wysyłania spersonalizowanych ofert).

2. Maksymalizuj rezerwacje w niedziele i piątki

W zarządzaniu hotelem istotne znaczenie ma tworzenie POPYTU. Zaoferuj gościom wydłużenie pobytu o jedną lub dwie dodatkowe noce po niższej stawce w fazie rezerwacji. Właściwa kontrola długości pobytu efektywnie przekłada się na maksymalizację przychodów. Wykorzystuj narzędzia kontroli długości pobytu jakie dają systemy sprzedażowe (np. booking): minimalna długość pobytu, zamknięte dla przyjazdu.

3. Pakiety hotelowe

Korzystaj z pakietów hotelowych, w których ustalasz określoną cenę, długość pobytu oraz dodatki – tak skomponowany pakiet jest tańszy i bardziej atrakcyjny (a dzięki naszemu serwisowi łatwy do rezerwacji online). Pakiety pozwalają zwiększyć wartość rezerwacji, a klient otrzymuje kompleksową usługę dopasowana do jego oczekiwań.

4. Wykorzystaj wydarzenia w środku tygodnia

Często ludzie podróżują wyłącznie po to, aby cieszyć się specjalnymi wydarzeniami, a wiele z nich odbędzie się w środku tygodnia. Tacy uczestnicy wydarzenia są potencjalnymi klientami i potrzebują zakwaterowania, więc Twoim zadaniem jest pokazać im, dlaczego Twój hotel/pensjonat jest w tym wypadku najlepszym wyborem.

5. Oferuj nocleg w środku tygodnia jako nagrodę

Może to okazać się skuteczne na dwa sposoby. Po pierwsze, możesz utworzyć konkurs w mediach społecznościowych i zaoferować swoją ofertę na środę jako nagrodę. Mimo że zwycięzcy nie płacą za pokój, Twój biznes nadal zyskuje ekspozycję online dzięki konkursom. Po drugie, możesz połączyć siły z firmami lub imprezami, które organizują loterie i zaoferować nocleg w środku tygodnia jako nagrodę - zyskasz reklamę większego kalibru dla swojego biznesu.